Ahşap, insanlığın kullandığı en eski ve en harika bir yapı malzemesi olarak bilinmektedir. Binlerce yıldan beri ahşaplar yapıların inşa edilmesinde kullanılmıştır. Anadolu’da da ahşabın binlerce yıllık bir geçmişi vardır. Ahşap yapı malzemeleri günümüzde de halen kullanılmaktadır.

Ahşap, yapılara nefes aldıran, tamamen doğal, sağlıklı bir yapı malzemesi olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca ahşabın çevre dostu olduğu da bilinmektedir. Ahşabın yüksek bir yük taşıma gücü vardır. Özellikle beton ve çelikten daha yüksek bir dayanma gücü vardır. 1 kilo ahşabın 1 kilo beton ya da çelikten daha çok yük taşıdığı bilinmektedir. Doğa şartlarına ve depreme dayanıklı olan ahşap, kimyasallara karşı da direnç göstermektedir.

Ahşap lambri karkası da dayanıklılığı ile öne çıkmaktadır. Ahşabın yangına karşı gösterdiği direnç de sanılanın aksine daha fazladır. Gelişmiş ülkelerde özellikle kabalalık insanların bulunabileceği yerlerde binalar, yangı tehlikesine karşı ahşap karkas olarak inşa edilmektedir. Ayrıca çelik konstrüksiyonlar da ahşapla kaplanmaktadır.

Isı geçirmeme ve kömürleşme özellikleri nedeniyle ahşap karkas yapının büyük yangınlara ne kadar süre ile dayanabileceği kesin olarak hesaplanabilmektedir. Çelik konstrüksiyonlar normal bir yangına on dakika kadar dayanabilirken, ahşabın dayanıklılık süresi 30 ila 90 dakika olmaktadır.

KULLANDIĞIMIZ PARKE MARKALARI
AGT Akrilik Panel
AGT Akrilik Panel
Balterio Parke
Balterio Parke
Vario Clic Parke
Vario Clic Parke
Egger Parke
Egger Parke
Terra Click Parke
Terra Click Parke
Kronotex Parke
Kronotex Parke
Floorpan Parke
Floorpan Parke
Classen Parke
Classen Parke
Step Click Parke
Step Click Parke

Etiket: parke, laminant, laminant parke, parke firması, bursa parke firmaları, lamilant parke, masif parke, lamine parke, lambiri, lambiri çeşitleri, ahşap merdiven

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim.
Powered by